कञ्चनपुर शुक्लाफाँटा नगरपालिका ११ कलुवापुरमा श्रीमान–श्रीमतीको ‘रहस्यमय’ ह’त्या भएको छ। बिहीबार दिउँसो ५० वर्षीय श्रीमान जयलाल भण्डारी र २० वर्षीया धना भण्डारीको आफ्नै घरमा ह’त्या भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय कञ्चनपुरले जनाएको छ। ह’त्या गरिएकी धना भण्डारीकी फुपूकी छोरीले घरमा दुध पुर्‍याउने गर्थिन्। दूध पुर्‍याउने क्रममा फुपूकी छोरीले ढलिरहेको देखेपछि आफ्नी आमालाई खबर गरेकी थिइन्। लगत्तै प्रहरीलाई घ’टनाबारे जानकारी गराइएको थियो।

भण्डारीले पहिलो श्रीमतीको नि’धनपछि दुई वर्ष अगाडि धनादेवीसँग दोस्रो बिहे गरेका थिए। पहिलो श्रीमतीबाट ७ वर्षको एक बच्चा रहेको प्रहरीले जनाएको छ। श्रीमान र श्रीमती दुवैको मृ’त भेटिएकाले घ’टना शं’कास्पद रहेको प्रहरीले जनाएको छ। शुक्लाफाँटा नगरपालिका-११ स्थित आफ्नै घरको भान्सा कोठामा श्रीमती र कोठाको पलङमा श्रीमानको ‘मृ’त श’व भेटिएको प्रहरीले जनाएको छ। घ’टनास्थलमा अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ। यो पनि पढ्नुस् गत कात्तिक २२ गते शुक्रबार भोलिपल्ट शनिबार ड्युउटीमा फर्किने गरी नारायणहिटीस्थित श्री गोरखबहादुर गणबाट बानियाँटारस्थित डेरामा गएका नेपाली सेनामा कार्यरत पञ्चकन्या गाउँपालिका वडा नं. ३ घलेभञ्ज्याङ नुवाकोटका सैनिक मच्छिन्द्र भण्डारीकै डेरा नजिक करिब दिउँसो साढे ३ बजे ठूलो आवाजमा ब’म पड्केको जसरी आवाज आयो ।त्यो आवाज नजिकैको नवनिर्मित साढे ३ तलाको घरको छतमा रहेको ट्वाइलेटमा बिजुली बत्ति जडान गर्ने क्रममा इँटा का’ट्ने क्रममा ग्रेन्डर मेसिनको तार एक्कासी हाइटेन्सन लाइनको तारमा छुन पुगी प’ड्कन पुगेको थियो। वि’स्फो’ट मात्रै भएन आ’गोको ज्वा’ला समेत बलेको थियो । भर्खरै डेरा पुगेका भण्डारी हतार हतार कहाँबाट के को आवाज आयो भन्दै घ’टनास्थल तर्फ दौडिएर जाँदा घरको माथिल्लो तलाबाट ५-६ जना मानिस चि’च्या’उँदै तल झरिरहेका भेटिए । भण्डारीले हतार-हतार ”के भयो, के को आवाज हो ?” भनि आत्तिएर दौडिरहेका ती मानिसलाई सोध्दा एक जना क’रेन्ट लागेर ज’लिरहेको छ भन्ने खबर थाहा पाउनासाथ ”म बचाउँछु भनी उनी भर्‍याङ उक्लिए। ”भर्खर बनेको घर चिसो छ, क’रेन्ट सर्ट छ” भनि घ’टनास्थलमा जम्मा भएकाहरुले भने तर उनले साहस देखाएरै छाडे । घरभित्र प्रवेश गरेका बहादुर सैनिक जवान भण्डारीले पहिलो तल्लामा मान्छे ज’लेको गन्ध थाहा पाए ।

एक जना मान्छे बिजुलीको तारमा बेरियर आ’गो को ज्वा’ला र धुँवाले अक्सीजन लिन नसकी जीवनको अन्तिम क्षणमा पुगी छट्पटाइरहेका देखे। ज’लिरहेका व्यक्ति लमजुङका देवराज अधिकारीलाई देख्नासाथ पानी र बालुवाको प्रयोग गरी आगो नियन्त्रणमा लिएका थिए भण्डारीले। देवराजको डडान्लोको भाग, पेट र छातीको भाग सबै ज’लिसकेको थियो । सख्त घा’इते ”देवराजलाई बचाउन सकिन्छ” भन्दै एम्बुलेन्सलाई खबर गर्नु भनी तल रहेका मानिसहरुलाई गुहारे तर कोहि माथि आउन तयार भएनन् । कसैको पनि सहायता नपाएपछि उनी एक्लै देवराजलाई उचाल्न लागि परे। केही व्यक्तिको सहयोग लिई घा’इतेलाई सडकसम्म लगि शरीरमा बेरिएको तार निकाली तुरुन्तै ट्याक्सीमा हाली हस्पिटलसम्म पुर्‍याउन सफल भए । झन्डै मृ’त्युवरण गर्न पुगेका अधिकारीलाई बहादुर सैनिक जवानले दोस्रो जुनी दिन सफल भएका छन्। हाल घा’इते देवराजको टिचिङ हस्पिटलमा उपचार भइरहेको छ।उनको शरीरको अधिकांश भाग पो’लेको भागको मांसपेसी अ’परेसन गरी खुर्कीई अन्य नज’लेका थोरै भागको छाला निकाली टाँस्ने कार्य भइरहेको अस्पताल स्रोतले जनाएको छ । सलाम छ नेपाली सेनाका बहादुर सैनिक जवान मच्छिन्द्र भण्डारीलाई !

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here